Nákupní košík
Celkem: 0 Kč
Naše telefonní číslo: +420 722 100 432

Pulzní oxymetr může zachránit život

Pomůcka, která by měla být v dnešní době automaticky ve výbavě každé rodinné lékárničky, je PULZNÍ OXYMETR –⁠ malý přístroj, který může zachraňovat životy. Umí změřit tepovou frekvenci a především krevní nasycenost. Ta se u zdravého člověka pohybuje mezi 94 a 100 %.

U pacienta s COVID-19 však může okysličení krve velmi významně klesnout k život ohrožujícím hodnotám. A to, aniž by si to člověk vůbec uvědomoval. Pro tento stav se již dokonce používá označení ,,šťastná hypoxie”.

Proto při onemocnění provádějte měření 3x denně. A to v klidu, pro odečtení saturace krve kyslíkem vyčkejte, až se na ukazateli zobrazí pravidelná křivka srdeční činnosti.

Za pozornost stojí několik dní trvající nebo postupně klesající hodnoty pod 93 %, stejně jako náhlý pokles během několika desítek minut. Při tomto vývoji kontaktujte svého lékaře, při přetrvávajícím poklesu hodnot pod 92 % s horečkou volejte RZS.

Včasná hospitalizace a zahájení léčby kyslíkem může významně snížit riziko těžkého průběhu. Je lepší prognóza u pacientů, kteří se dostanou do nemocnice dříve, než jsou na konci svých sil.

Myslím, že stojí za to informovat o této možnosti svou rodinu a přátele.

Oxymetr
NahoruNahoru
close
Loading...